8 sposobów kluczem na szybki spadek wagi, szybkie i zdrowe odchudzanie

Szybkie i zdrowe odchudzanie, szybki spadek wagi leży w zrównoważonym bilansie

Nie musisz przestrzegać diety, aby schudnąć. Wiele osób odkrywa to na własną rękę. Kluczem na intensywny spadek wagi jest znalezienie właściwej równowagi między tym, co jesz i jaką aktywność wykonujesz. Szybkie i zdrowe odchudzanie, odchudzanie którego prawdopodobnie nigdy nie próbowałeś. Dieta, której pewnie nigdy nie stosowałeś. Właściwy bilans pomaga zmniejszyć ilość spożywanych kalorii, zwiększyć metabolizm i powstrzymać proces tycia. Gdybyś jeszcze trochę uaktywnił się fizycznie, osiągniesz swój cel szybciej niż się spodziewasz.

szybki spadek wagi, szybkie i zdrowe odchudzanie

W naszej kulturze jedzenia i stylu życia, utrzymanie zdrowej wagi może być trudne, a utrata wagi, nawet trudniejsza. Jeśli próbowałeś i nie schudłeś wcześniej, możesz wierzyć, że diety nie działają.

Myślisz, że szybkie i zdrowe odchudzanie jest nie możliwe?

Prawdopodobnie masz rację – niektóre diety nie  działają, a żadna z nich nie działa dla wszystkich. To, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla ciebie, ponieważ nasze ciała reagują inaczej na różne pokarmy, w zależności od genetyki i innych czynników zdrowotnych. Aby znaleźć metodę odchudzania, która jest dla Ciebie odpowiednia, prawdopodobnie wymaga to czasu, cierpliwości, zaangażowania i eksperymentów z różnymi pokarmami i dietami.

Kupując dowolną książkę o diecie, autor twierdzi, że posiada wszystkie odpowiedzi, aby błyskawiczny spadek wagi zadziałał i utrzymał się. Niektórzy twierdzą, że kluczem jest mniej jeść i więcej ćwiczyć, inni, że niski poziom tłuszczu to jedyna droga, podczas gdy inni przepisują zrezygnować z węglowodanów. Nie licz na dietę cud, a efekt jo-jo jak najbardziej w twoim zasięgu. Proszę, nie bądź naiwny. Więc w co powinieneś wierzyć?

Popularne strategie na ekspresowy spadek wagi

W Google, na intensywny spadek wagi,  pojawia się 101 różnych rozwiązań, które mają pomóc. Każdy pisze coś innego: redukujemy węglowodany, nie jemy niczego przetwarzanego, używamy kombinacji jedzenia, nie jemy po 19.00, bez cukru, chodzimy na detoks, 10-dniowe oczyszczanie, itp.

Niezależnie od strategii ważne jest, aby pozostać zmotywowanym i unikać typowych pułapek dietetycznych. Aby odkryć tajniki skutecznego odchudzania i utrzymania wagi, badacze gromadzili informacje przez wiele lat. Ostry spadek wagi to zrównoważony bilans, a jakie mają wskazówki?

1. Jedz częściej w ciągu dnia

Pomijanie posiłków lub zbyt długie czekanie między posiłkami może mieć negatywny wpływ na metabolizm i prowadzić do przejadania się w ciągu dnia. Najlepiej mieć 3 małe posiłki i 1-2 przekąski w ciągu dnia. Poczujesz się bardziej usatysfakcjonowany i mniej zjesz. 

2. Obserwuj rozmiary porcji

Odpowiednie rozmiary porcji są drogą do zwycięstwa. Badania pokazują, że kiedy ludzie otrzymują duże porcje, spożywają do 56% więcej kalorii, nie zdając sobie z tego sprawy. Restauracje słyną z wyjątkowo dużych porcji jedzenia. Pamiętaj o tym, gdy jesz poza domem. Ograniczyć porcje ziarna, zboża, makaronu i ryżu. Przechowuj mięso, drób i ryby w małych, jednorazowych porcjach.

3. Jedz odpowiednie tłuszcze

Kwasy tłuszczowe omega 3 są pomocne w zwiększeniu metabolizmu i strategią na sukces odchudzania. Jednak większość ludzi nie je wystarczająco dużo tych zdrowych tłuszczów. Omega 3 występują w tłustych rybach, w awokado, nasionach, mleku sojowym, tofu , w oleju rzepakowym, orzechach włoskich i mielonych nasionach lnu. Zdrowe lub „dobre” tłuszcze mogą pomóc kontrolować wagę, a także zarządzać nastrojami i zwalczać zmęczenie.

4. Więcej owoców i warzyw

Owoce i warzywa zawierają nie tylko ważne witaminy, minerały i przeciwutleniacze, ale także błonnik i mało kalorii. Codziennie umieść 5-8 owoców i warzyw w swoim jadłospisie. Jest to jedna z najważniejszych zmian diety. Kiedy napełniasz talerz owocami i warzywami, jesz mniej jedzenia o wyższej kaloryczności. Małe zmiany są kluczem.

Stanowczość i ograniczenia zwiększają szansę na szybki spadek wagi, szybkie i zdrowe odchudzanie.

5. Jedz kiedy jesteś głodny, przestań, gdy jesteś pełny

Nasze ciała mają wrodzony mechanizm zarządzania. Gdy jesz, nadchodzi czas, że czujesz się pełen i przestajesz jeść. Ale to jedzenie do syta oznacz,  że przyjmujesz więcej kalorii niż potrzebuje ciało, co powoduje przyrost wagi. Zacznij uświadamiać sobie swoje wewnętrzne potrzeby dotyczące głodu i sytości. Posłuchaj swojego ciała, powie ci, kiedy będziesz fizycznie gotowy na jedzenie i kiedy będziesz gotowy, aby przestać jeść

6. Ćwicz regularnie, utrzymuj aktywność fizyczną

Wiem, to nie jest coś, czego wcześniej nie słyszałeś, ale jest to kluczowy element zarządzania wagą. Ważne jest, aby wykonywać regularne ćwiczenia. Pomagają spalić tłuszcz i zwiększa się tempo przemiany materii. Mięśnie spalają do 90% więcej kalorii niż tłuszczu. Im więcej masz mięśni, tym więcej kalorii spalisz w ciągu jednego dnia. Ćwicz około godziny dziennie, spalając kalorie. Chodzenie i jazda na rowerze są najbardziej popularnymi ćwiczeniami na szybki spadek wagi.

7. Ograniczenie cukru i węglowodanów

Cukier to poważny problem dla wielu osób, które chcą schudnąć. Dodaje nie tylko kalorii, ale także powoduje skoki insuliny prowadzące do przechowywania większej ilości kalorii. Kiedy jesz posiłek, węglowodany z pokarmu dostają się do krwi jako glukoza. Aby utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą, organizm zawsze spala glukozę, zanim spali tłuszcz z posiłku.

Jeśli jesz posiłek bogaty w węglowodany, twoje ciało uwalnia insulinę, aby pomóc dostaniu się glukozy do krwi. Oprócz regulacji poziomu cukru we krwi, insulina robi dwie rzeczy:

  • zapobiega spalaniu tłuszczu przez twoje komórki tłuszczowe (bo priorytetem jest spalanie glukozy)
  • tworzy więcej komórek tłuszczowych do przechowywania wszystkiego, co Twoje ciało nie może spalić.

Powoduje to, że przybierasz na wadze, a twoje ciało potrzebuje więcej paliwa do spalania, jesz więcej. Insulina pali tylko węglowodany, pragniesz ich. Zaczyna się błędne koło i przybieranie na wadze. Aby uzyskać szybki spadek wagi, musisz przerwać ten cykl, zmniejszając węglowodany lub spróbować diety niskowęglawodanowej. 

Wzmocnienie kontroli zagwarantuje ci szybkie i zdrowe odchudzanie

8. Liczenie kalorii

Sprawdzanie, ile jesz. Zapisywanie tego, co jesz codziennie w dzienniku żywności, pomaga uniknąć powrotu do  wagi. Utrata masy ciała nie jest ciągła. Po przycięciu kalorii można zmniejszyć masę ciała na kilka pierwszych tygodni, a następnie coś się zmienia. Jesz taką samą liczbę kalorii, ale tracisz mniej wagi lub wcale. To dlatego, że gdy tracisz wagę, tracisz wodę, a także tłuszcz, twój metabolizm zwalnia, a twoje ciało zmienia się. Aby więc nadal zmniejszać wagę każdego tygodnia, musisz kontynuować zmniejszanie kalorii.

Kaloria nie zawsze jest kalorią. Spożywanie np. 100 kalorii syropu o wysokiej zawartości fruktozy, może mieć inny wpływ na organizm niż spożywanie 100 kalorii brokułów. Zrezygnuj z żywności, która nie sprawia, że czujesz się pełny. Zastęp produktami, które dadzą Ci sytość, bez obciążania kaloriami (np. warzywa).

Jeżeli, w dodatku martwi Cię cellulit,  zrób wszystko, aby pozbyć się go, zanim opanuje Twoje ciało.

Szybkie i zdrowe odchudzanie, a tym samym szybki spadek wagi zależy tylko od ciebie, twojej motywacji, silnej woli 

Wniosek

Wszystko jest w Twojej głowie. Nie zawsze jesz po to, aby zaspokoić głód. Sięgasz po jedzenie, aby uzyskać komfort psychiczny lub złagodzić stres? Zrównoważony bilans zapotrzebowania i wydatków energii,  jest szansą na odzyskanie równowagi psychicznej i ładnej sylwetki. Nie pozwól, aby brak stanowczości i motywacji, doprowadził do zaniechania planu utraty wagi.

czytajwsieci.pl- wszystko to prawda, ale liczenie kalorii kluczem na szybki spadek wagi

Loading

Dodaj komentarz